Junioreiden TUL-turnaus 3.2.2019, Lahden Kaleva

Miskalle kultaa junioreiden TUL-turnauksessa sarjassa C57kg! Loppuottelussa selkeä voitto Kirkkonummen Nyrkkeilykerhon Jens Laitilasta.

Oliverille hopeaa sarjassa B48kg. Finaalissa oli Someron Voiman Artturi Pechuev parempi tuomariäänin 5-0.

Finaalit 3.2.2019
1. D30 kg Roni Berg KNK – Elmo Ettamo KoVo 3-0
2. C39 kg Mathias Loorits PoNS – Rene Vainiomäki YTK 3-2
3. C57 kg Miska Leikman JTN – Jens Laitila KNK 5-0
4. B48 kg Artturi Pechuev SoVo – Oliver Liponen JTN 5-0
5. B57 kg Ville Pihkola LaKa – Valtteri Heiskanen VäBT 4-1
6. A60 kg Kristian Asula RSG – Saijad Ali Razaei JäKK 4-1
7. A64 kg Jere Niemeläinen TuUL – Julian Jalava KNK 5-0
8. A75 kg Anton Embulaev LaKa – Nikita Nystedt KoVo 5-0
9. A81 kg Aleksi Fofanov LaKa – Onni Ilomäki TVS 5-0

Junioreiden TUL-turnaus 2-3.2.2019, Lahden Kaleva

Miska ja Oliver voittivat tänään omat ottelunsa junioreiden TUL-turnauksessa Lahdessa. Tämä tarkoittaa sitä, että molemmat etenivät omissa sarjoissaan huomisiin loppuotteluihin!

Tulokset 2.2.2019
C57kg Miska Leikman JTN – Mark Zakharov TVS 5-0
B48 kg Oliver Liponen JTN – Niklas Broman LaKa 5-0

Ottelulista – finaalit 3.2.2019 klo 12.00:
1. D30 kg Elmo Ettamo KoVo- Roni Berg KNK
2. C39 kg Rene Vainiomäki YTK – Mathias Loorits PoNS
3. C57 kg Jens Laitila KNK – Miska Leikman JTN
4. B48 kg Artturi Pechuev SoVo – Oliver Liponen JTN
5. B57 kg Ville Pihkola LaKa – Valtteri Heiskanen VäBT
6. A60 kg Saijad Ali Razaei JäKK- Kristian Asula RSG
7. A64 kg Jere Niemeläinen TuUL – Julian Jalava KNK
8. A75 kg Nikita Nystedt KoVo – Anton Embulaev LaKa
9. A81 kg Onni Ilomäki TVS – Aleksi Fofanov LaKa

Kevätkausi 2019

Kevätkauden 2019 treeniajat:

2.1.–24.5.2019
Maanantai: 18:15–19:30
Tiistai: 19:30–20:45
Keskiviikko: 17:00–18:15
Perjantai: 16:45–18:00

Lauantai(27.4 asti):
12:00–13:15

IX PERAN KISAT 13.10.2018, FORSSA

Miska otti erittäin hyvän ottelun ikäluokkansa kärkinimiin kuuluvan Ville Pihkolan kanssa ja hävisi vain niukasti tuomariäänin 2-1.

Ossi otti ensimmäisen kilpailuottelunsa ja sai vastaansa kokeneen Eldrin Barreran. Ottelu päättyi tällä kertaa tappioon kehätuomarin keskeytyksellä ottelun toisessa erässä.

TULOKSET
C-57 Ville Pihkola, LaKa – Miska Leikman, JTN 2-1
Y81 Eldrin Barrera, TuJy – Ossi Leinonen, JTN RSC 2. erä